ARNAVUTKÖY VE ÇATALCA DA ÇİFTÇİ BAYRAMI KUTLANDI

Çatalca’da, üretimin her aşamasında fedakârca çalışıp, büyük emek ve alın teri harcayan çiftçilerin, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü, düzenlenen, “Çiftçi Bayramı” etkinliğiyle kutlandı.

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü, mega kent İstanbul’un tarımla iç içe ilçesi olan Çatalca’da, Çatalca Kaymakamlığı, Çatalca Belediyesi, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ziraat Odası işbirliği ile düzenlenen “Çiftçi Bayramı” etkinliğiyle kutlandı.

Çiftçi Bayramı, Çatalca Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk töreni ile başladı. Törene; Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel,İstanbul manda birliği başkanı Ercan Taşdelen, Çatalca Garnizon Komutanı İkmal Albay Abdulvahap Bozkurt, İl Tarım Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, Çatalca Belediye Başkan Yardımcıları Erhan Güzel, Ufuk Akın, Ayhan Tutun, Cengiz Uçar, Dursun Duran Kaya, Fehmi Akyüz, İlçe Tarım Müdürü Kadir Güngör, Ziraat Odası Başkanı Seyit Çetin, Çatalca Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Ömer Köseoğlu, Trakya Birlik Çatalca Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Müdürü Hüsmen İlhan, AK Parti Çatalca İlçe Başkanı Mesut Üner, CHP Çatalca İlçe Başkanı Halil Gök, MHP Çatalca İlçe Başkanı Mehmet Tufan Erçağ, Saadet Partisi Çatalca İlçe Başkanı Fikret Çay, Meclis Üyeleri, daire müdürleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, çiftçiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda ki tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ardından, Atatürk Anıtı’na protokol üyeleri tarafından çelenk sunulması ile sona erdi. Protokol Üyeleri ve vatandaşlar tarım araçlarından oluşan kortej eşliğinde Mehmetçik Meydanı’na geçti.

1

Arnavutköy’de Çiftçiler Bayramı Kutlandı
14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın Katılımıyla, Dursunköy Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’nun kuruluş günü olan 14 Mayıs sadece Türkiye’de değil bu kuruma üye bütün ülkelerde Dünya Çiftçiler Günü olarak kutlanıyor. Geçen yıl Manisa’da yürekleri burkan ve 301 madencimiz şehit olması ile sonuçlanan kaza sonucu, 14 Mayısı Çiftçiler Bayramı, Ulusal Yas ilen edilmiş ve kutlanmamıştı. Bu sene 5. Si düzenlenen Çiftçiler bayramı ise; Soma’da şehit olan madencilerimiz için dualar okunması ile başladı.
14 Mayıs Çitçiler Bayramı kutlamasına; Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, İstanbul manda birliği başkanı Ercan Taşdelen, İlçe Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, İlçe Ziraat Odası Başkanı Halil Şenel, İlçe Tarım ve Hayvancılık Odası Başkanı Mürsel Varan, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Her yıl farlı bir köy meydanında kutlanan 14 Mayıs Çiftçiler Bayramı bu sene de renkli görüntülere sahne oldu. Dursunköy Köy Meydanında kutlanan Çitçiler Bayramı; Soma şehitleri için dualar okunması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nı okunmasının ardından protokol konuşmaları ile devam etti.
2