MANDALARDA SUNİ TOHUMLAMANIN YAYGINLAŞTIRILMASI VE MANDA ISLAHI PROJESİ KAPSAMINDA PROJE BAŞLANGIÇ VE ALET EKİPMAN DAĞITIM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

WhatsApp Image 2022-11-09 at 19.25.32 (2) (1)           WhatsApp Image 2022-11-09 at 19.25.29

 

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İstanbul Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Veteriner Fakültesinin paydaşlığında başlatılan, Mandalarda Suni Tohumlamanın Yaygınlaştırılması ve Manda Islahı Projesi Kapsamında, İlçe Tarım Müdürlükleri’ne Proje Başlangıç ve Alet Ekipman Dağıtımının gerçekleştirilmesi amacıyla Çatalca ilçemizde açılış töreni gerçekleştirildi.

Hayvancılık Genel Müdürlüğü Islah ve Geliştirme Daire Başkanı Sn. Adem BÖLÜKBAŞI,  İstanbul İl Tarım ve  Orman Müdürü Sn. Ahmet Yavuz KARACA, Çatalca Belediye Başkanı Sn.  Mesut ÜNER, Rumeli Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Hazım Tamer DODURKA, İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Sn. Prof. Dr. Güven KAŞIKÇI ve İstanbul İli Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği Başkanı Sn. Ercan TAŞDELEN’in açılış konuşmaları ile başlayan törene, İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İl Müdür Yardımcısı Sn. İsmet ÜNAL, İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Sn. Harun SİVRİKAYA, Başakşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sn. Abdullah Bora KUMBASAR, Eyüpsultan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sn. Fatih İKE, Silivri İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sn. Nuri ERTUĞRUL, Arnavutköy İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sn. Hayrettin SÜVARİOĞULLARI, Çatalca İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sn. Kadir GÜNGÖR, Sancaktepe İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sn. Erol AKIN, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi öğretim üyesi ve “Halk Elinde Manda Islah Projesi” Proje Lideri Sn. Prof. Dr. Mehmet İhsan SOYSAL,  Halk Elinde Manda Islah Projesi Proje Teknik Elemanları Zir. Müh. Halim ATAKAN ile Zir. Yük. Müh. Büşra ATAKAN da değerli katılımlarını sağladılar.

WhatsApp Image 2022-11-09 at 19.25.32 (1)       WhatsApp Image 2022-11-09 at 19.25.31

WhatsApp Image 2022-11-09 at 19.25.27      WhatsApp Image 2022-11-09 at 19.25.26

Açılış konuşmaları ve bilgilendirmelerden sonra “Proje Alet Ekipman Dağıtım Töreni”ne gerçekleştirilerek; projenin hayata geçirileceği ilk ilçeler olan Arnavutköy ,Çatalca, Eyüpsultan ve Silivri ilçelerine proje kapsamında kullanılmak üzere gerekli ekipmanların dağıtımı yapılmıştır.